Evde Ultrason Çekimi

İlerleyen yaşa veya yaşanan sağlık sorununa bağlı olarak hastaların evden çıkamaz hale geldiği durumlar ile karşılaşılmaktadır. Bu gibi durumların ortaya çıkması halinde hastanın yattığı yerden hareket ettirilmemesi ve olduğu yerde bir takım tetkiklerin yapılması gündeme gelebilir.

Evde Ultrason

Kliniğimize gelen en sık taleplerden biri olan evde ultrason çekimi ihtiyacını karşılamak için makine ekipman tedarik sürecimiz tamamlanmıştır.

Evde Ultrason Çekimi
Evde Ultrason Çekimi

Böylece yatalak hastaların bulundukları yerde ultrason tetkikine ihtiyacının olması halinde ultrason cihazı ile bulunduğu yere gidilmekte ve ultrason tetkikleri bulunduğu yerde yapılmaktadır.

Kullanılan mobil ultrason cihazı kliniklerde kullanılan ultrason cihazlarındaki optimum özellilklere sahip olup doppler ultrason da yapılmaktadır.

Evde Doppler Ultrason

Kullanılan cihaz doppler çekme özelliğine de sahip olduğundan evde doppler çekilmesi gerektiğinde bu ihtiyaç da karşılanmaktadır.

Evde Ultrason Çekimi

Evde ultrason cihazı ile yapılabilecek tetkikler temel ultrason tetkikleridir. Bu kapsamda taşınabilir ultrason cihazımız ile hasta başına gidildiğinde tüm abdomen ultrason, böbrek ultrasonu, meme ultrasonu, tiroid ultrasonu, karaciğer ultrasonu, üriner ultrason, pelvik ultrason, boyun ultrasonu ve bunun gibi tüm ultrason tetkikleri yapılmaktadır.

Evde gebe ultrasonu yapılmamaktadır. Zira gebelik yatalak bir hastalık durumu değildir ve anne adayları da hasta değildir. Gebelik doğal bir süreç olduğundan anne adaylarının yürüyüş yapması onların sağlığı açısından daha iyidir. Bu nedenle evde gebe ultrasonu yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.