Evde Doppler Çekimi

Doppler ultrason görüntüleme tekniğinin bir türü olarak yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanan tıbbi bir görüntüleme yöntemidir. Genellikle damarlardaki kan akışının tespit edilmesi için kullanılır. Yüksek frekanslı ses dalgaları kan damarlarının görüntüsünü elde etmek için başvurulan bir tekniktir.

Evde Doppler Çekimi, Evde Kan Alma, Evde Hemşire, Evde Hasta Bakıcı, Evde Doktor Hizmeti, Evde Covid, Magic Med Evde Sağlık
Evde Doppler Çekimi, Evde Kan Alma, Evde Hemşire, Evde Hasta Bakıcı, Evde Doktor Hizmeti, Evde Covid, Magic Med Evde Sağlık

Doppler Ne için Kullanılır?

Bu görüntüleme yöntemi bazı hastalıkların teşhisi için kullanılmaktadır. Bu hastalıklar arasında damar tıkanıklıkları, bacak kan damarlarındaki akış bozuklukları, kalp kapak sorunları, damar tıkanıklığı ve damar daralması gibi daha bir çok rahatsızlık sayılabilmektedir. Doppler yöntemi sıklıkla kalp damar tıkanıklıklarını teşhis etmek ve anne karnındaki bebeğin sağlık durumunun görüntülenmesi için kullanılabilmektedir. Görüntüleme sonuçlarında göre doktorlar tarafından tedavi planları yapılmaktadır.

Kan akış hızında sorun olan yerler damar tıkanıklığının veya damar daralmasının olduğu yerleri işaret edebilmektedir. Görüntüleme doktor veya teknisyen tarafından yapılabilir. Görüntülemenin ardından uzman radyoloji doktoru tarafından rapor hazırlanmaktadır.

Evde Ultrason Çekimi Kimlere Yapılır?

Ultrason hizmeti pek çok hastalığın tedavisinde teşhis yöntemi olarak uygulanmaktadır. Özellikle yatağa bağımlı hastalar, kronik hastalıklar, nörolojik hastalıklar, (omurilik yaralanmaları, felç, Alzheimer) ortopedik hastalıklar, (kalça, diz, kol kırıkları) kalp hastalıkları, kanser tedavileri v.b hastalıklarda hastaların herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmelerine gerek kalmadan evlerinde ultrason çekimleri gerçekleştirilebilmektedir.

Ultrason Çekimini Kim Yapar?

Evde bakım ve sağlık hizmetlerinin bünyesinde tanımlı uzman radyolog olarak görev alan deneyimli radyoloji hekimi gerçekleştirir.

Ultrason Hizmetini Nasıl Talep Edilir?

Tedavisine evde devam edilen hastaların hekim tarafından belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda ultrason hizmeti istenilebilir. Hastalıklara bağlı olarak aile yakınları hastalarını bir kuruma götüremeyecek durumda olabilir. Ailenin Evde bakım ve sağlık hizmetleri yetkilisinden talep edeceği hizmete istinaden gerekli koşullar görüşülerek anlaşmaya varılması durumunda hizmet organize edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.